Юрист консультує

Сектор Теребовлянське бюро правничої допомоги відділу безоплатної правничої допомоги Тернопільського МЦ з надання БВПД

м. Теребовля

вул. Князя Василька 104А

тел. 2-10-02

0682372512 Козачинська Віта Миколаївна

Як отримати безоплатну правничу допомогу

Чи справді правнича допомога надається безоплатно?

Так. Надання правничих послуг гарантується Законом України «Про безоплатну правничу допомогу» та повністю фінансується за кошти Державного бюджету України.

Послуги системи БПД

Система безоплатної правничої допомоги надає первинну та вторинну правничу допомогу.

Консультації (первинна правнича допомога)

Усі громадяни України та особи, які перебувають під юрисдикцією України, можуть отримати безоплатну первинну правничу допомогу з будь-яких правових питань:

• Наші юристи розкажуть про ваші права, як ними скористатися та захистити, якщо їх порушують
  • Нададуть правову інформацію, консультацію чи роз’яснення з правових питань
  • Допоможуть скласти заяви, скарги, інші документи правового характеру, крім документів для звернення до суду.

Допомога зі зверненням до суду (вторинна правнича допомога)

Окремі категорії осіб, що визначені ст. 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу», мають право на безоплатну вторинну правничу допомогу:

• Це представництво інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами
  • Складення документів для звернення до суду, у т.ч. процесуальних.

Так, право на безоплатну вторинну правничу допомогу, зокрема, мають:

Повний перелік категорій наведено у статті 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу».

Щоб отримати безоплатну вторинну правничу допомогу необхідно подати до найближчого бюро правової допомоги заяву та документи, які підтверджують належність до однієї з категорій людей, які мають право на ці послуги.

Захист у кримінальних справах

Також до вторинної правничої допомоги належить захист підозрюваних, обвинувачених у кримінальних провадженнях (залучення адвоката) і здійснюється за призначенням відповідно до статті 49 Кримінального процесуального кодексу України. Детальніше: https://legalaid.gov.ua/kliyentam/kryminalne-pravo/