Теребовлянський район, Тернопільська область

Антикорупційний тренінг для Іванівської ОТГ

Впродовж  10-11 cерпня 2017 року  завдяки підтримці американського народу, наданій через Агенство США з міжнародного розвитку (USAID)  представники Іванівської обєднаної  громади мали змогу взяти участь  у тренінгу «Антикорупційні механізми для ОТГ».  Модератори Програми DOBRE Микола Орлов та Ольга Ферар  детально   та  цікаво роз’яснили учасникам тренінгу   про новини антикорупційного  законодавства, ознайомили з основними проявами корупції  та її наслідками, обговорили питання бюджетного процесу, державних закупівель  та використання  Е-Data.       Директори шкіл, працівники апарату сільської ради, старости населених пунктів, лікар , підприємці та громадські активісти  мали можливість самі визначати корупційні ризики , що можуть виникати у   фінансовій діяльності ОТГ , навчалися здійснювати  антикорупційну експертизу,   створювати наглядові ради, проводити  конкурс на заміщення вакантних посад, складати антикорупційні програми.  Дуже цікаво було студентці Ользі Бохнак побувати  у ролі сільського голови, який здійснював державні закупівлі  для  потреб школи. Важливе місце у тренінгу займало питання  запобігання та  врегулювання конфлікту інтересів в діяльності  ОТГ.  Під час тренінгу учасники заповнювали анкети, виконували різні проблемні завдання, працювали в групах, ділилися досвідом. Проживання та харчування  учасників  в Тернопільському готельному комплексі  «Алігатор»  було  бездоганне.

Мета тренінгу досягнута . Усі  присутні  усвідомили, що для того , щоб  не було корупційних проявів у діяльності  керівників установ   Іванівської ОТГ необхідно  якнайбільше до законотворення в громаді  залучати  самих мешканців , бюджетний процес  Іванівської ОТГ  громади  має бути  відкритим  та прозорим .