A A A K K K
для людей із порушенням зору
Іванівська громада
Тернопільська область

Що робити коли вам не виплатили заробітну плату?

На жаль, сьогодні часто зустрічається, коли роботодавець затримує виплату заробітної плати чи не виплачує її взагалі. Це порушує право працівника на оплату праці. Такі факти є грубим порушенням, оскільки право на отримання винагороди за працю гарантується та захищається законодавством України. Що ж робити якщо ви потрапили в таку ситуацію.

У разі невиплати заробітної плати працівникові потрібно знати те, що вирішити спір можна переговорами, але ніхто не позбавляє вас права звернутись до суду.

«Мирно» вирішити проблему можна письмовою заявою до роботодавця, або до уповноваженої комісії по трудових спорах (якщо така створена) без обмежень будь-яким строком. Комісія зобов’язана розглянути та винести відповідне рішення у десятиденний строк з дня подання заяви, а її рішення повинне бути виконано роботодавцем у триденний строк.

У випадку, коли «мирно» вирішити проблему не вдалось, тоді працівникові необхідно звертатись за захистом, свого права на оплату праці, до суду. Дані спори розглядаються у судах першої інстанції, як за місцем знаходження роботодавця, так і за місцем реєстрації проживання, або перебування позивача. Важливим є те, що позивач звільняється від сплати судового збору.
Стягнення невиплати заробітної плати у судовому порядку може бути здійснене у два способи.

  • Перший це подача заяви про видачу судового наказу. Цей спосіб можливий тільки тоді, коли вимога про виплату є безспірною, тобто роботодавець не оспорює ні саме право вимоги у працівника, ні суму заборгованості.
  • Другим і частішим способом є позовне провадження,тобто подача позовної заяви. До такої заяви потрібно надати докази перебування заявника у трудових відносинах із роботодавцем-боржником, а також документи, що підтверджують суму заборгованості. Це можуть бути, як засвідчені копії наказу про прийняття на роботу так і копія трудової книжки, або копія трудового договору. Підтвердити заборгованість можна надавши довідки з бухгалтерії, розрахункові листи чи копії платіжних відомостей. У випадку, коли роботодавець відмовляє у видачі цих документів, позивач може в рамках позовного провадження подати відповідне клопотання про витребування доказів судом.

За результатами розгляду, в обох випадках, рішення суду, після набрання законної сили, підлягає примусовому виконанню.

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися:

  • за телефоном Єдиного контакт-центру 0 800 213 103 (цілодобово, безкоштовно в межах України);
  • Теребовлянське бюро правової допомоги 

за адресою: м. Теребовля, вул. Князя Василька, 104,а.

 тел. 3551(2-10-02), 0682372512.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.