A A A K K K
для людей із порушенням зору
Іванівська громада
Тернопільська область

Вимоги безпеки під час роботи з отрутохімікатами

   Працівники, направлені на роботу з отрутохімікатами, повинні проходити обов’язкові попередній (під час прийняття на роботу) і періодичні (протягом трудової діяльності) медичні огляди, що проводяться для працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, та щорічно для осіб віком до 21 року, в обсязі, передбаченому Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246, та інструктаж з охорони праці.

     До роботи з отрутохімікатами не допускаються підлітки молодше 18 років, а також вагітні жінки та матері, які годують, а також особи, що мають протипоказання.
      Працюючі повинні бути забезпечені спецодягом із щільної пилонепроникної тканини (комбінезони або халати), спецвзуттям (гумові чоботи, черевики, калоші), респіраторами, протигазами, захисними окулярами та рукавицями тощо.
    
Працівників без спецодягу, спецвзуття та захисних пристосувань допускати до роботи з отрутохімікатами не дозволяється.                     .
      Їжу необхідно приймати в спеціально відведеному місці, віддаленому не менше ніж на 100 м від проведення робіт.                          .
      По закінченні роботи працюючий повинен зняти спецодяг, ретельно очистити його від пилу та залишити в шафі, встановленій у спеціальному приміщенні, ізольованому від місця зберігання отрутохімікатів.              .
      Не дозволяється зберігання спецодягу вдома та у приміщеннях, не передбачених для цієї мети.
      Час роботи з отрутохімікатами не повинен перевищувати 6 годин, а при застосуванні сильнодіючих препаратів ртуті, миш’яку, нікотину, анабазину, фосфорорганічних сполук - 4 години.                                               .
    
У господарствах, де виконуються роботи з отрутохімікатами, страховий експерт Фонду приймає участь у  проведенні  навчання по дотриманню техніки безпеки та правильне поводження з отрутохімікатами. У складах  сільськогосподарських підприємств де зберігаються отрутохімікати розміщенні інструкції, плакати та пам’ятки про запобіжні заходи, а також правила надання першої медичної допомоги.                  .
     Отрутохімікати повинні зберігатися тільки у спеціально призначених для цього окремих приміщеннях-складах, які необхідно розташовувати в сухому місці на відстані не менше 200 м від житлових і громадських будинків.                                         .
    Приміщення складу повинне бути сухим, просторим і світлим, а стіни – щільними без щілин. Підлоги необхідно  робити асфальтовані або цементні. Устрій дерев’яних підлог не допускається.

   Видача отрутохімікатів зі складу може проводитися тільки за письмовим дозволом роботодавця чи уповноваженого ним органу і тільки тій особі, яка відповідає за проведення робіт з отрутохімікатами.

   По закінченні робочого дня невикористані отрутохімікати повинні здаватися на склад, де їх варто зберігати в щільно закритій тарі.                             .
   Отрутохімікати перевозять тільки в щільній, добре закритій тарі (дерев’яних або металевих бочках, ящиках, банках, у щільних полотняних або п
аперових мішках, скляному або глиняному посуду тощо), що не допускає розпилювання, розтрушування сухих або розливу рідких отрут.   Не  дозволяється перевозити разом з отрутохімікатами харчові продукти, товари та інші предмети.
    Транспорт, призначений для перевезення харчових продуктів і пасажирів, не може бути використаний для перевезення отрутохімікатів.                       .
    При застосуванні гербіцидів та пестицидів для обробітку безпосередньо в полі необхідно обов’язково пересвідчитись, що в зоні роботи агрегату та на прилеглих полях не працюють люди, а в разі виконання на цих полях агротехнічних операцій, в подальшому витримати карантинні строки, які встановлені на певний вид пестицидів.

   Після закінчення перевезення отрутохімікатів транспортний засіб повинен бути ретельно очищений, вимитий та знешкоджений і тільки після цього допускається до подальшої експлуатації.

    Тільки дотриманням вимог правил техніки безпеки та охорони праці, як при виконанні будь яких робіт так і  при роботі отрутохімікатами можна зберегти здоров’я та життя працюючих працівників.

                       Перша допомога при отруєнні.

    У місцях роботи з отрутохімікатами повинна бути аптечка першої допомоги з набором необхідних медикаментів.

     До приїзду лікаря необхідно надати потерпілому першу невідкладну  допомогу, спрямовану на припинення надходження отрути в організм. Якщо отрутохімікати проникнули через дихальні шляхи, людину, яка постраждала, виводять або виносять із небезпечної зони на свіже повітря; якщо через шкіру - препарат змивають струменем води (краще з милом), або знімають шматком тканини і потім обмивають холодною водою, або слабо-лужним розчином. У випадку попадання  отрути в очі, їх неодноразово промивають водою.   

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

           В усіх випадках отруєння отрутохімікатами необхідно якнайшвидше викликати медичного працівника, і при необхідності відправити постраждалого в лікувальний заклад.

 

Шановні страхувальники! Створюйте належні умови праці у відповідності до вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Всі травми на виробництві – наслідок порушення вимог нормативно-правових актів, інструкцій з охорони праці та пожежної безпеки, а також особистої безпеки.

 А.М. Топільчук страховий експерт з охорони праці

                                                                       Теребовлянського відділення УВД ФСС України

                                в Тернопільській області.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.