Всесвітній День охорони праці 2019 року в Теребовлянському районі

За даними Міжнародної організації праці щорічно у світі нещасні випадки на виробництві та професійні захворювання забирають життя понад 2 мільйонів працездатних осіб та 270 мільйонів зазнають травм.
     За минулий рік на підприємствах, установах та організаціях Теребовлянського та Гусятинського районів травмовано 5 працівників, з яких 2– зі смертельним наслідком.

Більше 2 млн. гривень в рік витрачається Теребовлянським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області на відшкодування шкоди працівникам, які отримали травми на виробництві, та майже 1 млн гривень – на медичну та соціальну реабілітацію осіб, що потерпіли від нещасних випадків на виробництві. Як бачимо, попередити виробничий травматизм ефективними заходами навіть економічно вигідніше, аніж виплачувати пожиттєво людям за трудове каліцтво. Не кажучи вже про соціальну адаптацію людей з особливими потребами.

Тому всіма структурними підрозділами виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, місцевими органами виконавчої влади, іншими організаціями в рамках Всесвітнього дня охорони праці проводяться заходи, спрямовані на запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням.
       Мета заходу – привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до вирішення питань безпеки праці та створення необхідних передумов для реалізації конституційних прав громадян.
    У рамках підготовки до його відзначення передбачено проведення комплексних заходів (круглих столів, дискусій та відвідування підприємств).

Протягом березня –квітня працівниками Теребовлянського відділення УВД ФССУ в області проведено зустрічі з працівниками підприємств та організацій району з питань дотримання нормативно-правових актів з охорони праці, покращення безпеки умов праці та попередження випадків виробничого травматизму та професійних захворювань.
      Звертаємось до роботодавців, профспілкових організацій та керівників підприємств підтримати цю ініціативу і провести «Всесвітній день охорони праці» на кожному підприємстві, визначити та провести додаткові заходи щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві та профзахворюванням, підвищення рівня безпеки й умов праці.

А. Топільчук, страховий експерт з охорони праці

Теребовлянського відділення управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України в Тернопільській області