Які права гарантуються захисникам України?

Напередодні Дня захисника України інформуємо про ті права, які мають учасники бойових дій.

Одним з основних прав військовослужбовців є право на безоплатну правову допомогу.

Безоплатна первинна правова допомога передбачає:

- Отримання правової інформації, консультацій і роз'яснень з правових питань;
- Складення заяв, скарг та інших документів
не процесуального характеру;
- Допомога в забезпеченні доступу до вторинної правової допомоги та медіації.

Безоплатна вторинна правова допомога передбачає:

- Захист у кримінальних провадженнях;
- Представництво в судах;
- Складання документів процесуального характеру
.

Як отримати безоплатну правову допомогу?

Для цього треба підготувати необхідні документи:

- паспорт громадянина України;
- ідентифікаційний номер;
- посвідчення учасника бойових дій.

Для того, щоб її отримати можна звернутись до Теребовлянського бюро правової допомоги. Адресам. Теребовля, вул. Князя Василька, 104,а. тел. 3551(2-10-02), 0682372512.

Також, можна отримати юридичну консультацію телефоном: 0800-213-103 (цілодобово та безкоштовно в межах України)).

Крім того, у захисників України є право на безоплатне медичне забезпечення. Учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, ветерани війни та прирівняні до них особи мають право на:

- Безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;
- Допомогу у військових госпіталях та інших лікувально-профілактичних  закладах;
- Обслуговування у військових госпіталях членів сім'ї (якщо військовослужбовець  прослужив в ЗСУ більше 20 років);
- Обстеження та лікування у військово-медичних закладах для себе та членів сім’ї (для військовослужбовців, звільнених з військової служби внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби);
- Першочергове зубопротезування;
- Путівки до санаторіїв для продовження лікування на основі висновку ВЛК;
- Пільгові путівки в санаторії Міністерства оборони та інших військових формувань 1 раз на рік для себе та членів сім’ї (якщо сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу становить менше трьох прожиткових мінімумів);

Як отримати пільги?

Для безоплатного отримання лікарських засобів  треба звернутись до державної аптеки, закріпленої за відповідним медичним закладом, лікар якого надав рецепт, за місцем проживання особи, та пред’явіть посвідчення учасника бойових дій та рецепт лікаря. Якщо Ви обслуговуєтесь у відомчому медичному закладі - можете отримати ліки в аптеках, закріплених за таким закладом.

Для першочергового безоплатного зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів) - пред’явіть посвідчення учасника бойових дій у державному закладі охорони здоров’я.

Як скористатися пільгою на безоплатне щорічне санаторно-курортне лікування?

Отримайте довідку за формою 070/о у тій лікувальній установі, де проходили лікування.

Станьте на облік у місцевому органі соціального захисту населення за місцем проживання, надавши документи:

- паспорт;
- посвідчення УБД;
- медичну довідка за формою 070/о.