Захист від домашнього насилля

Чинним законодавством для осіб які потерпають від домашнього насилля визначені конкретні способи захисту:
   1. Терміновий заборонний припис - виноситься кривднику органами поліції у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення.
        Заборонний припис може включати в себе:
1) зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;
2) заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи;
3) заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.
Може виноситись максимум на 10 днів.
  2. Взяття кривдника на профілактичний облік та проведення профілактичної роботи.
Даний захід проводиться у випадку виявлення факту домашнього насилля та притягнення особи до адміністративної відповідальності за ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В органах поліції існує електронна база домашніх насильників куди вноситься інформація про особу яка хоча б раз вчинила домашнє насилля.
  3. Обмежувальний припис- видається виключно судом та на строк (від 1 до 6 місяців).
Обмежувальним приписом визначається один або декілька із нижчеперелічених заходів:
  1) заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою;
  2) усунення перешкод у користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи;
  3) обмеження спілкування з постраждалою дитиною;
  4) заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою;
  5) заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;
  6) заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.

За правовими консультаціями  можна  звертатись до відділу «Теребовлянське бюро правової допомоги»:

контактний телефон: +380682452122, +380682372512;

напишіть на нашу електронну пошту: terebovlianske@legalaid.te.ua

зателефонувати на безкоштовний номер системи БПД  0 800-213-103,

скористатися правничою вікіпедією WikiLegalAid - https://wiki.legalaid.gov.ua