Аліменти на утримання батьків

Усім нам добре відомо, що батьки повинні утримувати своїх неповнолітніх дітей, але закон говорить, що й повнолітні дочка та син має надавати утримання батькам у випадку їх непрацездатності (досягненням пенсійного віку або наявності інвалідності) і потреби батьків у матеріальній допомозі відповідно до 202 ст. Сімейного кодексу України.
Аліменти на утримання батьків призначаються судом за позовом батьків до своїх повнолітніх дочки чи сина.
Батьки можуть просити про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі або у відсотках від доходу дітей. Часто батьки заявляють вимогу про стягнення аліментів саме у частині від заробітку, і просять стягнути ¼ від доходів.
Важливо пам’ятати, що при визначенні розміру аліментів суд враховує можливість отримання батьками аліментів і від інших: дітей, дружини, чоловіка чи своїх батьків. Також суд враховує матеріальний та сімейний стан дочки чи сина, до яких подано позов.
Звісно кожна справа індивідуальна, але суд може відмовити у стягненні аліментів на батьків, якщо їхній дохід (пенсія, тощо) дорівнює або є більшою ніж прожитковий мінімум.
  В суді батькам необхідно довести факт своєї непрацездатності та потреби у матеріальній допомозі. Лише при сукупності усіх вищеперерахованих обставин, суд призначає аліменти на утримання батьків.
  У цій ситуації є винятки: так, дочка чи син звільняються від обов’язку утримувати батьків, якщо мати чи батько були позбавлені батьківських прав і ці права не були поновлені або батьки ухилялися від своїх батьківських обов’язків (для прикладу не сплачували аліменти на дитину).

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися Теребовлянське бюро правової допомоги

за адресою: м. Теребовля, вул. Князя Василька, 104,а.

тел. 3551(2-10-02), 0682372512.