Чи можна не платити кредит під час карантину?

Це найголовніше питання. І на даному питанні спекулюють дуже багато не зовсім чесних людей. Основний міф це ніби то те, що ВР прирівняла карантин до форс-мажорних обставин і нібито написавши якийсь лист в банк чи МФО можна далі просто не виплачувати кредит. Деякі заходять ще далі і обіцяють анулювати кредит . Насправді це все дурниці і подібного ВР не приймала, а про те що насправді прийняла  розкажу далі, а поки даю чітку відповідь про те чи можна не платити по кредиту - моя відповідь так, на період карантину кредит можна не платити, але за певних умов. Умова насправді водночас дуже проста і складна – це реструктуризація боргу. Тобто, банк чи МФО може піти на зустріч позичальнику та змінити графік погашення боргу, розмір виплат, або надати відстрочку виплат до певного строку.

Складність процедури реструктуризації боргу полягає в тому, що рішення приймається банком. Найбільше шансів на реструктуризацію боргу у дисциплінованих позичальників з хорошою кредитною історією. Щоб реструктурувати борг, позичальнику потрібно звернутись в банк з проханням надати кредитні канікули на час карантину або і на певний строк після його закінчення, щоб у позичальника був час заробити якісь кошти та почати повноцінно виплачувати кредит. Звертатись можна як через електронні засоби комунікації так і особисто, але в умовах карантину краще все-таки вирішити це питання онлайн , зараз в кожного банку є і телефони, і чати в додатках і чат-боти. Для успішного результату раджу не просто написати банку чи МФО повідомлення з проханням реструктурувати борг, а підготувати детальне письмове обґрунтування вашого звернення. Тобто, бажано пояснити причини чому зараз ви не можете виплачувати борг у тому розмірі який вказаний в договорі, також збільшать шанси і документи, наприклад довідка з місця роботи позичальника та членів його сім’ї про відпустку за власний рахунок на час карантину, довідка про відсутність доходу та інші документи які будуть підтверджувати факт відсутності доходу.

Чи буде банк нараховувати % за користування кредитом? Банки продовжують нараховувати відсотки за користування кредитами, Тобто, поки діє карантин, відсотки нараховуються, але сплатити ви їх будете зобов'язані після завершення карантину.

Поширене питання: чи будуть нараховуватись відсотки Приватбанком або Монобанком після виходу з пільгового періоду: так, банк має на це повне право, тому важливо вносити платежі на погашення боргу вчасно. Штрафи і пеня за прострочення виплат по кредиту.  Переконана, що більшість із вас вже чули, що 16 березня ВР прийняла закон про підтримку позичальників на період карантину, але в інтернеті часто пишуть не чіткі коментарі даного закону і внаслідок цього у багатьох немає розуміння того, що насправді прийняла ВР. Також, як я вже згадувала, що деякі «коментатори» пишуть що ВР прирівняла карантин до форс-мажорних обставин і на час карантину звільнила позичальників від виплат по кредиту.

Тому, пояснюю: Згідно даного закону, у період з 1 березня по 30 квітня 2020 року штрафи і пеня за прострочення виплат за споживчими кредитами нараховуватись не будуть. Це стосується як банківських позик, так і онлайн-кредитів у МФО. Саме це прийняла ВР. Крапка. Ні про які припинення виплат по кредитах мова не йде.

За правовими консультаціями можна звертатись до відділу «Теребовлянське бюро правової допомоги»:

• контактний телефон: +380682452122, +380682372512;
  • напишіть на нашу електронну пошту: terebovlianske@legalaid.te.ua
  • зателефонувати на безкоштовний номер системи БПД  0 800-213-103,
  • скористатися правничою вікіпедією WikiLegalAid - https://wiki.legalaid.gov.ua