Фонд нарахував 25,7 млн гривень допомог напряму евакуйованим працівникам

Аби гарантувати для українців отримання матеріального забезпечення, навіть якщо через війну роботодавець не може дотриматись стандартної процедури, Фонд соціального страхування України нараховує допомоги за лікарняними працівникам напряму.

З початку війни станом на початок жовтня ФССУ нарахував вже 25,7 мільйона гривень лікарняних і декретних допомог напряму працівникам. З них 6,6 мільйона гривень – допомоги по тимчасовій втраті працездатності, 19 мільйонів гривень – допомоги по вагітності та пологах і 0,1 млн гривень – допомоги на поховання.

Без залучення роботодавця Фонд нараховує допомоги для українців, які евакуювались з тимчасово окупованих територій, чиї роботодавці не можуть подати заяву через бойові дії або знаходяться в окупації, а також для працівників, які не змінювали місця проживання, однак чиї роботодавці знаходяться на тимчасово окупованій території.

Для отримання допомоги від Фонду напряму працівник має особисто або через законного представника звернутись до відділення Фонду за місцем реєстрації або перебування на обліку як ВПО. Актуальній перелік відділень Фонду, які мають можливість продовжувати роботу, та їх контакти: https://bit.ly/3LaDkIw

Для призначення допомоги по тимчасовій втраті працездатності чи по вагітності та пологах застраховані особи мають мати при собі паперовий листок непрацездатності або е-лікарняний.

Також необхідно мати при собі оригінали та підготувати копії таких документів: першої-четвертої, одинадцятої-шістнадцятої сторінок паспорта або іншого документа, що посвідчує особу; реєстраційного номера облікової картки платника податків. За наявності також подаються інші документи, передбачені у відповідному порядку за посиланням нижче.

Внутрішньо переміщені особи також надають довідку про взяття на облік як ВПО.

Надання матеріального забезпечення відбувається відповідно до Порядку надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування України деяким категоріям застрахованих осіб, затвердженого постановою правління ФССУ від 24.01.2017 № 8 (пункти 2.1, 2.2): http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/949426