Про дотримання правил експлуатації генераторів: розміщення, підключення та експлуатація

Дата: 04.01.2023 10:48

1. Розміщення:
Генератор необхідно розміщувати ззовні будівлі (бажано під навісом) або в окремому технічному просторому приміщенні з працюючою вентиляцією і можливістю
провітрювання. Відстань від генератора до суміжних об’єктів (будівель, стін з вікнами, автомобілів тощо) мінімум 6 метрів. Допускається встановлення електрогенератора біля суцільних негорючих стін (без вікон) на відстані не менше 1 метра. Генератор необхідно встановлювати на рівному надійному майданчику.
Будь-яке пошкодження електричних провідників або обладнання слід усувати негайно.

2. Підключення:
Під час підключення генератора до споживачів необхідно дотримуватися відповідної інструкції. Під’єднання генераторів повинен здійснювати кваліфікований електрик.
Обов’язково необхідно перевірити технічні характеристики, специфікацію і потужність цієї моделі генератора, перед підключенням одягнути сухий захисний одяг (гумові рукавички, взуття на гумовій підошві, бажано засоби захисту органів зору та слуху). У процесі варто використовувати подовжувачі та кабелі високої якості, без пошкоджень і порізів. На вилках електроприладів мають бути заземлюючі контакти.

3. Експлуатація:
Перед пуском генератора перевірте стан електропроводки та усуньте пошкодження. Також необхідно усунути перекручування дротів, контакту з гарячими поверхнями, наявність корозії на контактах. Електричні елементи генератора слід заземлити. Уникайте контакту силових контурів генератора з водою й іншими предметами. Генератор небажано вмикати в умовах підвищеної вологості, під час дощу або снігу. Варто уникати контакту з елементами генератора, що обертаються. Під час роботи електрогенератору контролюйте його технічний стан. У разі виявлення підтікань палива, мастила або сторонніх звуків, що свідчать про його несправність, негайно вимкніть і знеструмте його.

4. Під час використання генераторів категорично забороняється:
- вносити зміни в конструкцію генератора;
- розміщувати генератор у замкнутому приміщенні без вентиляції, а також у вибухонебезпечному середовищі, в підвалах та в приміщеннях з можливим перебуванням людей;
- палити та користуватися джерелами відкритого вогню під час заправки та експлуатації генератора;
- відкривати кришку баку при працюючому генераторі;
- заправляти паливом генератор при працюючому або не охолодженому двигуні;
- об’єднувати генератори у ланцюг;
- перебувати поруч з генератором стороннім особам або тваринам;
- змішувати різні види мастила та палива для генератора;
- перевищувати максимально допустимий струм вихідного роз’єму генератора.

5. Зберігання легкозаймистих та горючих рідин (далі - ЛЗР та ГР):
У квартирах, житлових кімнатах індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків допускається зберігання не більше 10 л ЛЗР та ГР. В індивідуальних гаражах допускається зберігання не більше 40 л запасу палива та 10 кг мастила. Таку саму кількість ЛЗР та ГР допускається зберігати в окремо розташованому господарському будинку на присадибній ділянці, якщо відстань від неї до житлового будинку становить не менше 7 м. Тара, в якій зберігаються ЛЗР та ГР, повинна щільно зачинятися, бути небиткою,
виготовленою з негорючих матеріалів.