Внаслідок бойових дій постраждали 98 працівників галузі постачання електроенергії та газу

Усі українські працівники є застрахованими у Фонді соціального страхування України на випадок поранень або смерті під час виконання посадових обов’язків. У війну такий соціальний захист продовжує забезпечуватись ФССУ в повному обсязі та надається, зокрема, в разі отримання травм внаслідок бойових дій. Про це Сергій Акопян, начальник управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції Фонду, повідомив під час Дев’ятої міжнародної науково-практичної конференції «Охорона праці – 2022: євроінтеграція та інновації».

«Українські працівники отримують поранення внаслідок російської агресії щоденно з початку повномасштабного вторгнення. На жаль, небезпека життю та здоров’ю сьогодні суттєво виросла для працівників усіх сфер і в усіх містах України. Однак у найбільшій зоні ризику знаходяться співробітники таких галузей економіки, як транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність – за нашими даними, найбільше постраждалих працюють саме у цих сферах», – зазначив Сергій Акопян.

Водночас, за останні періоди зросла кількість постраждалих, які є працівниками галузі постачання електроенергії, газу, пари та кондиціонованого повітря. З початку війни Фондом зареєстровано серед них вже 98 потерпілих внаслідок бойових дій, 24 з них травмовані смертельно.

«Працівники Фонду продовжують працювати над розслідуванням нещасних випадків попри воєнну агресію, аби забезпечити проведення виплат потерпілим та їх родинам. Важливо, аби люди отримали належні страхові виплати якомога швидше, тож ми працюємо максимально оперативно», – говорить Сергій Акопян.

Фонд соціального страхування України призначає та виплачує для потерпілих внаслідок бойових дій та їх родин страхові виплати і медико-соціальну допомогу, зокрема, щомісячну компенсацію втраченого заробітку, одноразові допомоги, лікарняні тощо.

Нагадаємо, з початку війни на підприємствах України зафіксовано 662 постраждалих внаслідок бойових дій працівників (+14 за останній тиждень). З них під час виконання трудових обов’язків через збройну агресію росії загинуло 205 українців.

Фонд соціального страхування України наголошує на потребі чіткого і безумовного дотримання інструкцій з охорони праці, слідування в укриття в разі повітряних тривог і інформування про них на підприємствах, розробленні і впровадженні алгоритмів дій працівників у випадку небезпеки.