A A A K K K
для людей із порушенням зору
Іванівська громада
Тернопільська область

Як оформити роботу працівника дистанційно? Чи можна працювати дистанційно за сумісництвом?

         Так, можна, адже ст. 21, ст.24 Кодексу законів про працю України викладено в новій редакції. У ст.21 визначено, що працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях. (Тобто людина може працевлаштуватися і за основним місцем роботи, і за сумісництвом.)

          Ст.24 Кодексу законів про працю України доповнено нормою про можливість дистанційної роботи (вдома). Додержання письмової форми є обов’язковим при укладенні трудового договору про дистанційну (надомну) роботу. Щоправда, спеціальних законодавчих вимог щодо цього немає. Практично достатньо написати заяву працівника, адресовану роботодавцю, та у довільній формі зазначити: прошу надати можливість працювати дистанційно з такої-то дати на період дії карантину. При цьому доцільно не вказувати по яку саме дату, бо вже були випадки на практиці, коли заяви про роботу дистанційно писали із зазначенням дати до 03.04.2020, а потім карантин продовжили з 6 квітня. І тоді довелося писати нові заяви.

      До речі, оформлення такої заяви практично можливе із застосуванням сучасних інформаційних технологій. Наприклад, текст набирається на домашньому комп’ютері, а в кінці документу зазначається дата і додається фото- чи сканована копія особистого підпису. Або заява пишеться рукописним способом, потім фотографується. І будь-який із цих варіантів документу надсилається на електронну адресу кадрової служби за місцем роботи. Можливі ситуації, коли «дистанційника» проситимуть безпосередньо прибути до офісу для вирішення чи колегіального обговорення певних питань, тоді слід заздалегідь подбати про деякі документи. Хоча це стосується й інших працівників. Для того, аби співробітники поліції не задавали вам зайвих запитань, подбайте про отримання службового посвідчення, перепустки, довідки з місця роботи. Практично це слугуватиме для вас корисним підтверджуючим документом про те, що ви маєте право вільно пересуватися містом чи іншою територією під час карантину. При цьому не забувайте мати з собою паспорт чи інший документ, який посвідчує особу, бо ці вимоги теж запроваджено з 6 квітня.

       За правовими консультаціями  можна  звертатись до відділу «Теребовлянське бюро правової допомоги»:

контактний телефон: +380682452122, +380682372512;

напишіть на нашу електронну пошту: terebovlianske@legalaid.te.ua

зателефонувати на безкоштовний номер системи БПД  0 800-213-103,

скористатися правничою вікіпедією WikiLegalAid - https://wiki.legalaid.gov.ua

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.