Заборона куріння

З 11 липня, в Україні набуває чинності заборона на будь-яке куріння у громадських місцях. Зокрема заборонено куріння, вживання та використання:

- пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння;

- електронних сигарет;

- тютюнових виробів;

- кальянів;

- трав’яних виробів для куріння;

- предметів, пов’язаних із їх вживанням.

Також заборонять відводити місця для куріння у приміщеннях підприємств та установ усіх форм власності.

Такими місцями є:

- заклади ресторанного господарства;

- приміщення та територія закладів охорони здоров’я;

- спортивні, фізкультурно-оздоровчі споруди та заклади фізичної культури та спорту;

- навчальні заклади й об’єкти культурного призначення;

- готелі й гуртожитки, а також аналогічні засоби розміщення громадян;

- приміщення підприємств, установ та організацій;

- офісні й державні будівлі;

- зупинки громадського транспорту, вокзали, станції;

- приміщення аеропортів, крім спеціально відведених для цього місць;

- дитячі майданчики;

- місця загального користування житлових будинків, ліфти, підземні переходи тощо.

За куріння загрожує штраф у розмірі 51-170 грн. У разі повторного за рік порушення – 170–340 грн.

Для суб'єктів господарювання – у розмірі 1000 гривень, а у разі повторного за рік порушення – 10000 гривень.

Для закладів ресторанного господарства – 3000 гривень, а у разі повторного порушення протягом року – 15000 гривень.

За продаж IQOS, glo та інших електронних сигарет неповнолітнім штраф 1020 грн., а за повторне порушення —10 200 грн.

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися:

• за телефоном Єдиного контакт-центру 0 800 213 103 (цілодобово, безкоштовно в межах України);
  • Теребовлянське бюро правової допомоги

за адресою: м. Теребовля, вул. Князя Василька, 104,а.

тел. 3551(2-10-02).