В Україні підвищили штрафи за порушення ПДР

У п’ятницю, 12 березня, президент підписав закон про збільшення штрафів за порушення правил дорожнього руху. Він вступає в силу з дня, наступного за днем його опублікування, тобто з 13 березня.

Закон передбачає збільшення штрафів за водіння в нетверезому стані, втеча з місця ДТП, не пристебнутий ремінь, телефонні розмови за кермом, проїзд на червоне світло і інше.

Штрафи посилили не тільки для водіїв, а й для пішоходів і велосипедистів.

Нові штрафи для водіїв

• За перевищення швидкості від 20 до 50 км/год тепер загрожує штраф у розмірі 340 гривень (було 255 грн).
  • За перевищення швидкості більш в населених пунктах більш ніж на 50 км/год – 3 400 грн (було 510 гривень).
  • За нетверезе водіння штрафуватимуть від 17 до 51 тисячі гривень (було 10,2 тисячі) з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
  • За повторне таке порушення протягом року – на 34 тис. грн з позбавленням водійських прав на три роки.
  • Якщо таке порушення зафіксують втретє протягом року, то штраф становитиме 51 тис. грн з позбавленням водійських прав на десять років і з конфіскацією автомобіля.
  • Штраф за втечу з місця дорожньо-транспортної пригоди складе від 255 до 3 400 грн.
  • За їзду без прав (якщо водій не може пред’явити їх зараз, але вони є) – 425 гривень.
  • За їзду без прав, якщо вони відсутні в принципі – 3 400 грн.
  • За їзду без паска, відсутність шолома у мотоцикліста, розмова по телефону за кермом без гарнітури, проїзд на заборонний сигнал світлофора – штраф 510 грн.

Штрафи для пішоходів, велосипедистів та водних мотоциклів

Посилюється адміністративна відповідальність за порушення правил дорожнього руху пішоходами та велосипедистами.

• За перехід дороги в недозволеному місці – 255 гривень (була 51 гривня).
  • За порушення ПДР велосипедистом – 340 гривень. Якщо порушив велосипедист перебував у нетверезому стані – 680 грн.
  • За створення велосипедистами аварійної ситуації – загрожує штраф 850 гривень.

Посилили відповідальність за управління малим водним транспортом, наприклад водними мотоциклами.

• За керування в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння – штраф 17 тис грн або до 10 діб арешту з позбавленням прав на водний транспорт на три роки.
  • За керування в нетверезому вигляді без прав – 25 500 грн або до 15 діб арешту.
  • За зіткнення на воді нетверезому водієві загрожує штраф 20 400 гривень і позбавлення прав на три роки на весь водний транспорт.

При цьому одне з найрезонансніших нововведень – зупинка без пояснення причин з метою огляду водіїв на предмет алкогольного або наркотичного сп’яніння – з тексту законопроекту перед остаточним голосуванням прибрали.

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися:

• за телефоном Єдиного контакт-центру 0 800 213 103 (цілодобово, безкоштовно в межах України);
  • Теребовлянське бюро правової допомоги

за адресою: м. Теребовля, вул. Князя Василька, 104,а.

тел. 3551(2-10-02), 0682372512.